عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس؛

شفافیت بستر اعتمادساز افکار عمومی است

 

ارائه اطلاعات شفاف، تاثیر به‌سزایی بر عملکرد بازار سرمایه می‌گذارد و این امر منجر به تصمیمات صحیح‌تر در زمینه تخصیص بهینه منابع و رسیدن به کارآیی تخصیصی که هدف نهایی بازار سرمایه است، می‌شود.

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان مطلب فوق درباره اهمیت ارائه اطلاعات دقیق، شفاف و کارشناسی شده به سهامداران، گفت: شفاف‌سازی در ارائه اطلاعات و اعتماد سازی از مهمترین اهدافی است که مسئولان باید در بازار سرمایه آن را دنبال کنند.

وی با اشاره به جلب دوباره اعتماد افکار عمومی به بازار سهام و سرمایه، افزود: تقویت بازار و برگرداندن اعتماد دوباره مردم نیازمند تقویت بازار است به طوریکه می توان با اجرای بسیاری از طرح های در دست اجرا، شاهد رشد و توسعه بازار بود.

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: به طور حتم در دولت جدید، اعتماد مردم به بازار بیش از گذشته ارتقا می‌یابد و ما شاهد رونق بیشتری در این بازار خواهیم بود.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: رونق بازار سهام و سرمایه، در فضای غیر شفاف رقم نمی‌خورد بنابراین به منظور جلب و جذب سرمایه‌گذاران، باید بستر اعتماد به کمک شفافیت برای مردم و افکار عمومی گسترش یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار کرد: در صورتی که دریافت مالیات بر عایدی سرمایه در تمام پایه‌های اقتصادی کشور برقرار شود، از سوداگری در اقتصاد کشور جلوگیری خواهد شد و هرچه در بازار از سوداگری جلوگیری شود، در مجموع سوداگری در اقتصاد ملی کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه نمایندگان از این طرح استقبال می‌کنند، عنوان داشت: بهارستانی‌ها موافق دریافت این مالیات هستند چرا که دریافت این مالیات می‌تواند تا حدود زیادی اقتصاد کشور را ساماندهی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: به اعتقاد من در بازار سهام و سرمایه باید با دقت نظر بیشتر محور توجه‌ها را به سمت مردم و سرمایه‌های آنان گسترش داد و بازار چنانچه بتواند در مسیر رونق سرمایه‌گذاری‌ها قدم بردارد، حرکت‌های بعدی هم خودبخود انجام می‌شود.