شاخص کل بورس تهران در آخرین روز کاری خود با کاهش 38 واحدی خود به عدد 1301195.7 واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با کاهش 261.8 واحدی خود به عدد333018.6 واحد رسید. میانگین ارزش معاملات خرد هفته دوم بهمن 3836 میلیارد تومان بود که به نسبت هفته گذشته افزایش یافته است. همچنان جریان ورود پول به صندوق های با درآمد ثابت، مثبت بوده و در روز چهارشنبه شاهد ورود 282 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق های قابل معامله با درآمد ثابت بوده ایم که به نسبت روزهای گذسته افزایش داشته است. بدیهی است که برای بازگشت اعتماد به بازار و رشد مجدد شاخص نیازمند خروج پول از صندوق های قابل معامله با درآمد ثابت هستیم.

در روز چهار شنبه 13 بهمن ماه شاهد خروج 481 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار بوده ایم  که شاهد 155 میلیارد تومان آن از نمادهایی با ارزش کمتر از 40 هزار میلیارد تومان و شاهد ورود 326 میلیارد تومان آن از نمادهایی با ارزش بیشتر از 40 هزار میلیارد تومان بوده ایم.

شاخص در هفته های گذشته با برخورد به کف کانال نزولی خود به ریزش ادامه داد و در روز دوشنبه 4بهمن این کانال نزولی به سمت پایین شکست شد ولی در روز شنبه 9 بهمن مجددا با این کانال نزولی وارد شد. درحال حاضر در محدوده میدلاین کانال قرار دارد. مشخص شدن روند مذاکرات به علت بهبود اوضاع صادرات، تبادلات بانک ها و سایر عوامل تاثیرگذار میتواند باعث رشد در بازار سرمایه شود. کاهش نرخ بهره بین بانکی، افزایش قیمت نفت و افزایش نرخ سامانه نیما میتواند باعث بهبود وضعیت فعلی بازار شود. با وضعیت این روزهای بازار پیشنهاد می شود دید نوسانی و تکنیکالی داشته باشیم و در صورت مشاهده وضعیت مناسب به صورت پله ای در نقاط کم ریسک اقدام به خرید کنیم. سهام های بسیار زیادی در نقاط خوبی به لحاظ تکنیکالی و بنیادی هستند که با بررسی های بیشتر میتوان اقدام به خرید کرد ولی در صورتی که بخواهیم ریسک را کاهش دهیم پیشنهاد می شود پله ای وارد شویم و خرید های اصلی سبد در نقاط کم ریسک تر انجام بدیم.

جدول تغییرات هفتگی