در معاملات این هفته شاخص کل و شاخص هم وزن در ادامه روند صعودی که از اواسط خردادماه شروع شده است به ترتیب بازدهی 5.5 و 7.4 درصدی ثبت نمودند و شاخص هم وزن توانست حضور خود را در کانال 400هزار واحد را تثبیت کند. ارزش معاملات نیز همگام با رشد شاخص ها با رکوردشکنی های پیاپی بالاتر از میانگین هفته های گذشته قرار گرفت همچنین بیشترین خروج پول از صندوق های درآمد ثابت از ابتدای سال 1400 را داشتیم اینها منابع پارک شده ای بودند که در این روزها در حال آزاد شدن میباشند.

برای ادامه رشد بازار نگاهمان باید به مهمترین عامل یعنی وضعیت دلار  باشد لذا حتی الامکان از معاملات هیجانی در روزهای آینده خودداری کنیم و  به بهانه مثبت بودن احتمالی شاخص وارد هر سهمی با هر قیمتی نشویم.

در این روزها ، دیگر بازار به سمت یک سهم یا صنعت هجوم نمی‌برد. عده ای اعتقاد به چرخشی بودن بازار دارند و معتقدند گروه‌ها به نوبت رشد می‌کنند برای معامله‌گران کوتاه مدتی شاید اینطور باشد اما یک سبد  متعادل  در نهایت رشد را تجربه خواهد کرد. بازار  درابتدای رشد از گروه‌های بزرگ و بنیادی شروع کرد و گروه فلزات و پتروشیمی رشد خوبی تا به اینجای کار داشته اند  و همچنان مورد توجه هستند  اگر پول جدیدی در ادامه راه  وارد بازار نشود طبیعی است که بعد از چند درصد رشد این نمادها عرضه شوند و گروه های جا مانده مانند بانک و خودرو شروع به حرکت کنند. مهمترین استراتژی مناسب این روزها این مسئله میتواند باشد که مرتب حد ضررهایمان را بالا بیاوریم و از نظر تکنیکالی مقاومتهای پیش روی هر سهم را بطور مرتب زیر نظر داشته باشیم . در مورد شاخص کل از دیدگاه تکنیکال مقاومت بعدی را محدوده 1530 هزار واحد و سپس 1600 هزار واحد در نظر میگیریم.
 با در نظر گرفتن شرا یطی که برای شاخص کل خدمتتان عرض کردیم میتوان سهم های مستعد رشد را به دید خرید نوسانی در نظر گرفت.

سهم سایپا  جهت قرار گرفتن در واچ لیست در ادامه ارائه شده است.

توصیه میشود این سهم توسط خود دانشپذیران قبل از خرید، مجدد مورد بررسی قرار بگیرد.

 

خساپا: با تثبیت و شکست محدوده 200 تومان هدف اول را 250 تومان و سپس 300 تومان  در نظر میگیریم

وضعیت سهم هایی که در گزارش هفتگی های قبل معرفی شده بودند:

جدول تغییرات هفتگی

اقتصاد جهانی:

 

 در بازار جهانی  سهام رشد سریع و شدیدی را از کف‌های تاریخی خود در زمان بحران کرونا به راه انداخته‌اند و شاخص‌های سهام جهانی به اوج‌های تاریخی جدید صعود کرده‌اند. در بازار نفت خام، بدبینی آژانس بین‌المللی انرژی به آینده تقاضای جهانی نفت خام باعث توقف رالی صعودی دو روزه نفت خام شده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ده‌ساله آمریکا به محدوده  بالاترین سطح یک ماه اخیر رسیده بود براساس شاخصی که چند روز پیش منتشر شد  ادعاهای بیکاری ایالات متحده  امسال به شدت کاهش یافته است زیرا افزایش فعالیت های اقتصادی باعث تقویت شرایط تجاری و ایجاد تعداد بی سابقه ای از فرصت های شغلی می شود. در حالی که انتظار می رود ادعاهای اولیه در ماه های آینده همچنان رو به کاهش باشد ، اما گسترش نوع دلتا Covid-19 خطری برای سرعت بهبودی به همراه دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در روز چهارشنبه ، قیمت مصرف کننده در ایالات متحده، با سرعت کمتری نسبت به ماه ژوئن افزایش یافت واین امر باعث افزایش قیمت طلا شد زیرا نگرانی ها درباره اقدامات فدرال رزرو برای عقب نشینی از محرک های پولی کاهش یافته است ، اگرچه قیمت ها همچنان در این هفته پس از سقوط ناگهانی در روز دوشنبه هنوز پایین است.

در شرایطی که سرمایه گذاران خود را برای مهار سیاست های فوق العاده تسهیلی دوران پاندمی آماده می کنند ، بهبود اقتصادی جهانی فشار زیادی را بر شمش وارد کرده است.

طلا معکوس با دلارحرکت میکند و ضررهای ماه آگوست برای این فلز گرانبها نشان دهنده سود دلار است.هر اونس طلا پس از افزایش 1.3 درصدی در روز چهارشنبه 0.1 درصد کاهش یافت و به 1752 دلار در هر اونس رسید. سایر فلزات مانند نقره ، پلاتین و پالادیوم نیز سقوط کردند.