بورس تهران در روز چهارشنبه 19 مرداد ماه سال 1401  در پیش گشایش شاهد 32 نماد با صف خرید به ارزش 95 میلیارد تومان و 38 نماد با صف فروش به ارزش 168 میلیارد تومان بود.در این روز شاهد افزایش عرضه ها در گروه پتروشیمی بودیم. در پایان معاملات،  شاخص کل با 3 هزار و 400 واحد کاهش به کار خود پایان داد و در عدد  1میلیون و 448  هزار و 464 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز هم راستا با شاخص کل، با کاهش  1 هزار و 300 واحدی به 389 هزار و  602 واحد رسید.

همانطور که در بولتن های قبلی اشاره شده بود، شاخص کل همچنان به روند اصلاحی خود ادامه داد و به محدوده 1میلیون و 450 هم رسید که نتوانست این محدوده را حفظ کند و به سمت کف های حمایتی پایین تر در حال حرکت است. با توجه به اخبار مثبتی که از وین مخابره شده است و  امیدها به توافق برجام افزایش یافته است، تقاضا در گروه خودرویی و بانکی بهبود یافته است و شاخص کل نیز تحت تاثیر این 2 گروه حرکات مثبتی را ثبت کرده است.

در پایان معاملات چهارشنبه نسبت­های P/E forward به 6.53 واحد و P/E ttm به 5.83 واحد رسیدند.

از زمانی که داده های تورمی آمریکا منتشر شده اند شاهد جریانات ریسک پذیری در بازارهای مالی جهانی هستیم. عقیده بازار بر این است که کاهش سرعت رشد تورم دلیلی است تا فدرال رزرو آمریکا در سرعت و مزیان افزایش نرخ بهره تجدید نظر کند.

در بازار اوراق قرضه نرخ بازدهی اورا ق خزانه داری 30 ساله آمریکا پایین آمده است و در بازار فارکس شاهد تغییرات اندک شاخص دلار بودیم.

جدول تغییرات هفتگی