بازار سرمایه تهران در آخرین روز معاملاتی هفته، متعادل مثبت شروع بکار کرد.  روند معاملات برقی­­­ها از همان ابتدای بازار مثبت بودند با اینکه حجم معاملات بازار در چهارشنبه پایین بود اما رفته رفته شاهد بهبود معاملات بازار بودیم. در اواخر بازار شاهد رشد قیمتی پالایشی ها و همچنین نماد حکشتی بودیم. در پایان اولین هفته­ی خرداد ماه شاخص کل بورس در قله­ی 1میلیون و 564 هزار و 487 واحدی قرار گرفت تا همچنان به اصلاح بازار در هفته­ی اخیر به دید پولبک نگاه شود.

در پایان معاملات چهارشنبه نسبت­های P/E forward به 5.87 واحد و P/E ttm به 8.04 واحد رسیدند.

از آخرین اخبار هفته ی گذشته میتوان به رایزنی های مقام وزارت نفت ایران با وزیر برق عراق درخصوص پرداخت بدهی های ایران اشاره کرد. این گفتگو ها میتواند منبع تازه ای از دلار را وارد کشور کند.

به گزارش کریپتو اسلیت، ظاهرا تورم در سراسر جهان از کنترل دولت ها خارج شده است و میزان حجم پول (M1) نیز رشد کرده است. با این وجود بازار سهام هم ریزش شدیدی را تجربه کردند تا جایی که بیش از 7تریلیون دلار در بورس نزدک از بین رفته است. مایک مک گلون، تحلیلگر ارشد بلومبرگ اعلام کرده است که: “اگر بازار سهام افت کند، طلا، اوراق قرضه و بیت کوین می توانند در بازارهای مالی رشد کنند” در نهایت از خلاصه­ی صحبت های این تحلیلگر ارشد اینگونه برداشت می شود که او سال 2022 را سال طلا و بیت کوین می داند.

جدول تغییرات هفتگی