شاخص کل بازار بورس تهران در  24 فروردین 1401، شروعی منفی داشت بطوریکه در 15 دقیقه ابتدایی شاهد افت 2هزار و 100 واحدی بودیم. در ادامه با افزایش تقاضا در برخی از بزرگان خصوصاً گروه پالایشی و فلزات روند بازار و شاخص کل تغییر کرد و در نهایت شاخص کل با  8 هزار و 100 واحد رشد در ارتفاع 1 میلیون و 454 هزارو 129 واحدی بکار خود پایان داد. شاخص هم‌وزن نیز در مسیری مثبت، با 2 هزار و 676 واحد رشد در ارتفاع 382 هزار و 964 واحدی قرار گرفت. در پایان معاملات سومین هفته از سال 1401، P/E forward بازار به 5.27 واحد و  P/E ttm به 7.4 واحد رسید.

شرایط فعلی بازار سرمایه نشان از اقبال مجدد سهامداران به بازار می باشد و به نظر می آید در هفته های آتی مجددا شاخص کل بورس را در اعدادی بالای 1 میلیون و 500 هزار واحد ببینیم. گروه خودرویی با اقبال گسترده ای روبرو شده و هفته گذشته شاهد اصلاح در این گروه بودیم، به نظر میرسد پس از اصلاح زمانی میتوان شاهد رشد دوباره ی این گروه بود. چارت های بسیار جذابی را میتوان در بازار مشاهده کرد که با رعایت حد ضرر میتوان اقدام به معاملات در روزهای اول هفته آتی کرد.

اخبار در روزهای پایانی بازار مبنی بر افزایش دامنه نوسان بازار اول بورس و فرابورس از 5% به 6% میتواند تاثیر مثبتی روی سهم های مشمول این قانون بگذارد و شاهد افزایش تقاضا برای خرید این سهم ها باشیم.

امروز نیز شاخص های آتی سهام آمریکا و شاخص سهام اروپا بدون روند مشخصی درحال نوسان هستند. در آسیا شاخص های سهام محلی رشد کردند که عمدتا به دلیل سیاست های انبساطی کشور چین بوده است.

در بازار اوراق قرضه نیز قیمت اوراق اروپایی کاهش یافته است و در بازار جهانی شاهد تقویت ارز یورو بوده ایم.

جدول تغییرات هفتگی