بازار بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته، شروعی متعادل مثبت داشت در ادامه با افزایش عرضه در برخی از بزرگان خصوصاً نمادهای پالایشی و خودرویی روند بازار و شاخص کل تغییر کرد و در نتیجه شاهد شدت گرفتن عرضه‌ها در بازار بودیم؛ در این میان توجه به کوچکترهای بازار قابل توجه بود. در نهایت شاخص کل با افتی معادل 7 هزار و695 واحدی در ارتفاع 1 میلیون و 463 هزار و 743 واحدی بکار خود پایان داد. شاخص هم‌وزن اما برخلاف شاخص کل، با 1 هزار و 518 واحد رشد در ارتفاع 377 هزار و 347 واحدی قرار گرفت. در پایان معاملات دومین هفته از سال 1401، P/E forward بازار به 5.51 واحد و  P/E ttm به 7.5 واحد رسید.

شرایط فعلی بازار سرمایه نشان از اقبال مجدد سهامداران به بازار می باشد و به نظر می آید در هفته های آتی مجددا شاخص کل بورس را در اعدادی بالای 1 میلیون و 500 هزار واحد ببینیم. گروه خودرویی با اقبال گسترده ای روبرو شده بود که در چهارشنبه شدت عرضه ها افزایش یافت. چارت های بسیار جذابی را میتوان در بازار مشاهده کرد که با رعایت حد ضرر میتوان اقدام به معاملات در روزهای اول هفته آتی کرد.

اخبار در روزهای پایانی هفته حاکی از  آزادسازی منابع ارزی مسدود شده دولت ایران است و همچنین مبلغ آن چندین برابر 470 میلیون یورو که توسط انگلیس آزاد شده بود، گزارش شده است.

امروز نیز شاخص های سهام جهانی شاهد ریزش بودند. فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده است که هر سال 1 تریلیون دلار از حجم دارایی های خود را کاهش خواهد داد و همزمان نیز با افزایش نرخ بهره درصدد مقابله با تورم خواهد بود.

جدول تغییرات هفتگی