دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا :

بانک‌های تهران و البرز تعطیل شدند / بورس هم بست / ابهام در مجامع شرکت ها

 

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا از تعطیلی بانک‌ها، ادارات و اصناف تهران و البرز خبر داد و با این اوصاف، بورس هم از فردا تا یکشنبه تعطیل است ولی باید منتظر تکلیف مجمع شرکت ها بود.

بابک دین پرست در مورد مصوبه قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهور مبنی بر تعطیلی تمام ادارات استان های تهران و البرز و ابهام در فعالیت بانک ها، گفت: بانک‌ها، ادارات و اصناف هم از فردا تا یکشنبه آینده تعطیل خواهند بود.

آخرین پیگیری هم نشان می دهد مسئولان سازمان بورس از بانک مرکزی در مورد بسته یا باز بودن بانک ها در روزهای آینده، استعلام کرده و از قرار بانک ها هم تعطیل هستند اما هنوز اطلاعیه ای صادر نشده است. بنابراین در صورت اعلام رسمی تعطیلی بانک ها، بازار سرمایه هم شامل 4 بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی به همراه سپرده گذاری مرکزی و مدیریت فناوری بورس هم تعطیل هستند.

محمدحسن ابراهیمی سرو علیا نایب رییس سازمان بورس هم این موضوع را تایید و اعلام کرد: بازار سرمایه ایران در در روزهای سه شنبه، شنبه و یکشنبه، تعطیل است .

براساس این گزارش در این میان هنوز تکلیف برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده شرکت ها در روزهای آینده مشخص نیست و باید منتظر اعلام نظر سازمان بورس یا هر یک از شرکت ها ماند .