وزیر اقتصاد به دلیل گزارش‌ها و شکایات مربوط به ادغام ۵ بانک و موسسه بورسی و فرابورسی در بانک سپه از جمله اعتراض سهامداران به مجلس فراخوانده شد.

نصراله پژمان فر رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در نامه ایی به فرهاد دژپسند اعلام کرد:‌ به دلیل گزارش‌های واصله و شکایات مطروحه پیرامون عملکرد وزارت اقتصاد در مورد ادغام بانک ها و موسسات مالی و اعتباری نیروهای مسلح در بانک سپه، باید به همراه مدیران برای ارائه توضیحات پیرامون محورها و ابهاماتی در جلسه سه شنبه این هفته کمیسیون اصل 90 مجلس حاضر شود.

محورهای جلسه هم شامل رسیدگی به اعتراض سهامداران بانک‌ها و موسسات ادغامی پیرامون نحوه کارشناسی سهام و تسویه با سهامداران خرد این بانک‌ها، عدم استفاده از ظرفیت های بانک های ادغامی در سطوح مختلف بانک سپه، بی توجهی به معیشت کارکنان بانک های ادغامی و همچنین بانک سپه و عدم افزایش حقوق سال ۱۴۰۰ با توجه به مصوبات و با گذشت بیش از سه ماه و نیم از سال جاری و آماده نبودن زیر ساخت های لازم برای ادغام و تعجیل در ادغام که موجب عدم ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و نارضایتی آنان و کارکنان شده است.

براساس این گزارش، عبدالناصرهمتی رئیس سابق بانک مرکزی 30 آذر سال گذشته از پایان پروژه ادغام بانک‌های بورسی و فرابورسی انصار، مهر اقتصاد، حکمت، قوامین و مؤسسه اعتباری کوثر در بانک سپه خبر داده بود.

منبع: بورس پرس