سخنگوی صنعت برق اعلام کرد:

رکوردهای جدید مصرف برق و ناترازی ۱۲ هزار مگاواتی + افزایش خاموشی ها

 

سخنگوی صنعت برق با اعلام ثبت رکوردهای جدید مصرف برق و ناترازی ۱۲ هزار مگاوات تولید و مصرف، گفت: روزهای بسیار گرم و احتمال ثبت رکوردهای جدید و قطعی برق وجود دارد.

مصطفی رجبی مشهدی با اعلام همکاری مشترکان عمده و صنایع بزرگ و کوچک برای مدیریت مصرف برق و وعده جبران در ماه های غیرگرم، گفت: نیاز مصرف برق درحالی سال گذشته ۵۸ هزار مگاوات بود که با رکوردی جدید به بیش از ۶۶.۸ هزار مگاوات رسیده و فاصله تولید و مصرف برق هم از ۱۲ هزار مگاوات عبور کرده است.

وی ادامه داد: در صورت افزایش نیاز مصرف ، احتمال به کار افتادن راه‌های فرکانسی وجود دارد. به منظور حفظ پایداری شبکه، رله های فرکانسی بکار گرفته شده و هنگام ناترازی تولید و مصرف و عدم امکان کنترل مصرف این رله ها خودکار بکار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می کند.

این مقام مسئول مهمترین عامل رکوردهای جدید مصرف برق را ناشی از گرمای کم سابقه و خشک سالی، معرفی کرد و افزود: در صورت استفاده مشترکان از سایه بان برای کولرهای آبی و دور کند، ۲ هزار مگاوات مصرف برق، صرفه جویی خواهد شد.

رجبی مشهدی از خارج شدن دیروز پنج واحد نیروگاهی به دلیل حوادث خبر داد و گفت: طبق پیش بینی‌ هواشناسی ، گرمای زیاد اکثر نقاط ایران تا پایان ادامه دارد و شاید هفته آینده یک تا دو درجه کاهش یابد. بنابراین روزهای بسیار گرم و احتمال ثبت رکوردهای جدید و قطعی برق وجود دارد که موارد قطعی، اطلاع رسانی می شود.

منبع: بورس پرس