معاون سپرده گذاری مرکزی:

انصراف از فروش سهام عدالت امکان‌پذیر است / دو روش لغو

 

معاون عملیات سپرده گذاری مرکزی گفت: افراد می‌توانند درخواست فروش سهام عدالت را که پیش از این ثبت کردند به دو روش، لغو کنند.

فریبا اخوان درخصوص انصراف افراد از درخواست فروش سهام عدالت به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: افراد می‌توانند درخواست فروش سهام عدالت را با مراجعه به کارگزاری و یا بانکی که ثبت کردند، لغو کنند. همچنین با مراجعه به وب سایت sahamedalat.ir و استفاده از گزینه انصراف، می توان نسبت به انصراف از فروش سهام عدالتی که درخواست آن قبلا ثبت شده، اقدام کرد.

وی درباره اینکه چرا برخی افراد که در زمان آزاد سازی سهام عدالت، سهام را فروخته‌اند تا کنون وجه آن را دریافت نکرده‌اند؟ توضیح داد: این گونه افراد دو دسته هستند. درخواست ثبت فروش دسته اول بنا به دلایلی همانند مغایرت اطلاعات هویتی، حساب بانکی، عدم ثبت شماره تلفن همراه به نام فرد و مشخص نبودن کارگزار از ابتدا با مشکل همراه شده که این گروه برای حل این مشکل باید مغایرت‌ها را برطرف کنند.

اخوان افزود: دسته دوم که درخواست را برای فروش به کارگزاری و یا سیستم بانکی ارائه داده و ثبت کردند به دلیل متوقف شدن فروش سهام عدالت در وضعیت ثبت درخواست فروش قرار دارند و در حقیقت به دلیل این توقف، سهام عدالت آنان به فروش نرفته است. این افراد باید تا آغاز فروش مجدد سهام عدالت صبر کنند تا در ادامه فرآیند ثبت یا فروش سهام عدالت، درخواست این گروه نهایی و مبلغ فروش به حساب آنان واریز شود.