دادستان کل کشور اعلام کرد:

هشدار توقف عملیات ربا در بانک‌های بورسی و دولتی / در حد جنگ با ذات مقدس

 

دادستان کل کشور به همه بانک‌های بورسی و دولتی اعلام کرد عملیاتی که منجر به بروز ربا شود در حد جنگ با ذات مقدس بوده و منجر به تعقیب عاملان خواهد شد.

جعفر منتظری با ارسال نامه ایی به تاریخ 10 مرداد به همه بانک‌های بورسی و غیربورسی و دولتی به هرگونه عملیاتی که منجر به بروز ربا شود، هشدار و از تعقیب عاملان خبر داد و اعلام کرد: حرمت ربا دادن یا گرفتن در شرع مقدس اسلام پس از شرک به خداوند متعال بزرگ‌ترین معصیت و در حد جنگ با ذات مقدس احدیت شمرده شده است. در نظام مقدس جمهوری اسلامی ، کوچک‌ترین مصداق آن نیز غیرقابل قبول و مستوجب تعقیب و برخورد با آن است.

اعمال نظارت‌های دقیق مدیران و مسئولان نظام پولی و پیشگیری و برخورد جدی با این پدیده شوم و مذموم ، امری ضروری و غیرقابل اجتناب است و لذا ترتیبی اتخاذ کنید که بر اقدامات اعمالی بازدارنده تحقق این موضوع در عملیات آن مجموعه و نیز بخش‌های وابسته از قبیل شرکت‌های سرمایه‌گذار، شرکت‌های واسپاری و صرافی‌ها نظارت‌های لازم اعمال و ضمن استقرار نظامات لازم پیشگیرانه در صورت مواجهه با هرگونه عملیات منجر به بروز ربا نسبت به معرفی متخلفان به مراجع ذیصلاح قضایی اقدام کنید.

مسئولیت نهایی با مدیران بوده و انتظار می‌رود نهایت تلاش را در راستای بازگشایی از کارکردهای زیرمجموعه تحت مدیریت اعمال کنید. هرگونه قصور در این ارتباط موجب اعمال پیگردهای قانونی خواهد بود.

 

منبع: بورس پرس