علیرضا زاکانی بعد از کش و قوس هایی بالاخره شهردار تهران شد و با ۱۸ رای موافق از ششمین دوره شورای شهر ، کلید پایتخت را به دست گرفت.

 

علیرضا زاکانی بعد از شایعه هفته گذشته و کش و قوس هایی بالاخره شهردار تهران شد و با ۱۸  رای موافق از ششمین دوره شورای شهر ، کلید پایتخت را به دست گرفت.

وی درباره برنامه‌های مدنظر گفت: اولویت اصلی، نیروهای داخلی شهرداری بوده و تصمیمات براساس کانون ارزیابی خواهد بود. سراهای محله می‌تواند به قرارگاه حضور نخبگان محله تبدیل شود. ظرفیت بهشت زهرا(س) تا دوسال آینده تکمیل می‌شود و باید باید به کانون فرهنگی شهر تبدیل شود.

براساس این گزارش، وی که متولد ۱۳۴۴ در شهر ری و پیش از این نماینده قم در مجلس و رئیس مرکز پژوهش ها بود ، اقدام به جلب رضایت برخی مراجع کرد و با رایزنی قالیباف و رئیسی و …. ، راهی خیابان بهشت شد.

زاکانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای سوابقی چون مسئول سازمان سازمان بسیج دانشجویی ، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر، نماینده تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس بوده و ضمن عضویت در هیئت منصفه دادگاه مطبوعات ، صاحب پایگاه خبری جهان نیوز و هفته نامه پنجره است.

وی برای ریاست جمهوری سال ۹۲ و ۹۶ نامزد شد اما شورای نگهبان صلاحیت وی را رد کرد تا اینکه در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری ، احراز صلاحیت شد.