بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت ، ثبت نام و ۱۵ بانک بورسی و دولتی هم اقدام به ارسال درخواست کرده اند و طرح توثیق سهام نیز اجرایی می شود.

سمیه محمدی مدیر طرح کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره تعداد بانک‌هایی که اقدام به اعطای کارت‌های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت کرده اند به صداو سیما گفت : دو بانک ملی و تجارت بعد از فراهم کردن زیرساخت ها از اسفند سال گذشته در حال پرداخت هستند و مشمولان می‌توانند با داشتن حساب و بدون مراجعه حضوری ، ثبت نام کنند.

وی افزود: در این میان ۱۵ بانک بورسی و دولتی ، اقدام به ارسال درخواست برای اعطای کارت اعتباری به شرکت سپرده گذاری مرکزی کرده و بیش از ۱۰۰ هزار نفر هم ثبت نام کرده اند. هدف از اجرای این طرح، افزایش نقدینگی سهامداران است تا در زمان نیاز بدون فروش سهام از این کارت‌ها استفاده کنند. بنابراین مشمولان می‌توانند ۵۰ درصد از دارایی سهام قابل معامله را وام بگیرند .

محمدی افزود: طرح توثیق سهام نیز از جمله اقداماتی برای تامین مالی سهامداران است که در مرحله تعامل و بین شرکت سپرده گذاری و بورس قرار دارد و به محض اینکه اطلاعات در اختیار بانک‌ها قرار گیرد ، عملیاتی می‌شود.

منبع:بورس پرس