بعد از مراسم تحلیف اعلام شد:

وعده های کلی رئیسی و حمایت از هر طرح دیپلماتیک برای لغو تحریم‌ها

 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در دولت جدید خبری از جناح‌بندی سیاسی نیست، وعده های کلی را اعلام کرد و گفت : از هر طرح دیپلماتیک برای لغو تحریم‌ها حمایت خواهد شد.

ابراهیم رئیس بعد از مراسم تحلیف و ادای سوگند در مجلس با وعده ارایه فهرست اعضای دولت در اولین هفته آینده اعلام کرد: مردم از دولتِ برگزیده می‌خواهند مدافع حقوق انسان ها در عالَم باشد و به ظلم و بی‌عدالتی و تبعیض در هیچ کجای جهان راضی نشود.  

مردم چه می خواهند ؟

مردم می‌خواهند آزادی‌های اجتماعی و فرهنگی ، مجدانه پیگیری و به معنای حقیقی کلمه، انقلاب اسلامی محقق شود و با رفع تنگناها، معیشت و سفره بهبود بخشد و نشاط ملی و شور اجتماعی گسترش یابد.

مدافع واقعی حقوق بشر هستیم و سکوت در برابر ظلم و جنایت و تجاوز به حقوقِ انسان‌های بی‌گناه و بی‌دفاع را قبول نداریم. دولت برخاسته از اراده ملت، برای تامین منافع مردم و اجرای عدالت، خواهد ایستاد و در این مسیر، خستگی ناپذیر به پیش خواهد رفت.  بنابراین خادم همه جمهور و خدمتگزار بیش از ۸۰ میلیون ایرانی هستم. مردم ایران همانانی هستند که بارها و بارها وفاداری به انقلاب اسلامی اثبات کردند و نوبت ادای امانت است.

خبری از جناح‌بندی سیاسی نیست + وعده ها

در این دولت، جناح‌های سیاسی رنگ می‌بازند. از همه مردم می‌خواهم دولت را از خود دانسته و یاری و کمک کنند به پاخیزیم و آرمان ایران قوی را محقق کنیم.

وعده‎های دولت مردمی، صادقه و شامل شفافیت حداکثری، خشکاندن ریشه‌های فساد، بازگرداندن ثبات به اقتصاد و مدیریت بهینه منابع است.

دست دوستی و حمایت از هر طرح دیپلماتیک برای لغو تحریم‌ها

در دولت مردمی، همه مؤلفه های قدرت ملی تقویت و از همه ابزارهای قدرت ملی از جمله دیپلماسی و تعامل هوشمند با جهان، استفاده خواهد شد. قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، امنیت ساز بوده و بحران‌های منطقه، باید از طریق گفتگوهای واقعیِ درون منطقه‌ای حل و فصل شود و دخالت های بیگانگان ، اصل مشکل است.

دست دوستی و برادری به سوی همه کشورهای منطقه بخصوص همسایگان دراز می‌کنم.

برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، کاملا صلح آمیز بوده و نظام جمهوری اسلامی ایران، سلاح اتمی را شرعا به فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی حرام می داند و این سلاح، هیچ جایگاهی در استراتژی دفاعی ندارد.

سیاست فشار و تحریم هم موجب انصراف ملت ایران از پیگیری حقوق قانونی از جمله حق توسعه، نخواهد شد. با این حال تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو شود و در این میان از هر طرح دیپلماتیک برای تحقق این هدف، حمایت خواهد شد.

منبع: بورس پرس