رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

اصلاحات و برنامه ریزی دولت جدید برای حمایت از شاخص‌های کلان

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به لزوم اصلاحات و برنامه ریزی برای حمایت از شاخص‌های کلان گفت: دولت سیزدهم روی ریل دولت روحانی حرکت نخواهد کرد.

مسعود میرکاظمی ضمن بررسی رویکرد جدید سازمان برنامه و بودجه در دخل و خرج کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: باید برای حمایت از شاخص‌های کلان،برنامه ریزی کرد. دولت سیزدهم روی ریل دولت روحانی نمی رود.چرا که بودجه از ابتدا خوب تدوین نشد.

وی افزود: سال گذشته ۳۰ درصد از مصارف ۵۶۲ هزار میلیارد تومانی از طریق واگذاری دارایی بود. بودجه باید شفاف و تکلیف دستگاه‌ها و استان ها در بحث رشد اقتصادی مشخص باشد. اگر قرار است در بخش کشاورزی اتفاقی بیفتد باید منابع آن را مشخص کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: در کالاهای اساسی حدود ۲۹۰ هزار میلیارد تومان برای نهاده‌های دامی و گندم یارانه در نظر گرفته شده است. آیا این سهمیه به وزارت جهاد کشاورزی می‌رسد؟ وزیر جهاد کشاورزی باید منابع و مدیریت برگشت داشته باشد. استانداران هم باید جهت‌گیری اقتصادی داشته باشند اما منابع به نفت گره زده شده است.

میرکاظمی گفت: اگر بخواهیم با روند قبلی حرکت کنیم نه تنها منابع موثر نیست، بلکه آن را هدر می‌دهیم. امروزه سرمایه اجتماعی را از دست داده‌ایم، مشکلات فرهنگی و اقتصادی فراوانی داریم و هیچ عقل سلیمی اجازه نمی دهد مسیر اشتباه گذشته را ادامه دهیم.

وی افزود: باید برای تحقق اهداف به سمت اصلاحات رفت. البته مسیر دشوار اما شدنی است. باید تغییرات را دنبال کرد و اعتماد،اعتقاد و باور داشت که راهی جز این نیست!