با مصوبه هیات وزیران و برای عرضه قیر رایگان :

وزارت نفت مکلف به تحویل ماهانه ۱۵ هزار میلیارد تومانی نفت به پالایشگاه ها شد

 

وزارت نفت طبق مصوبه جدید هیات دولت ، مکلف به تحویل ماهانه ۱۵ هزار میلیارد تومانی نفت به پالایشگاه های بورسی و دولتی شد .

در جلسه عصر دیروز هیات وزیران که به ریاست ابراهیم رئیسی برگزار شد، وزارت نفت به موجب آیین نامه اجرایی بند ز تبصره یک قانون بودجه سال جاری مکلف شد از طریق شرکت های تابعه و طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، 15 هزار میلیارد تومان نفت به صورت ماهانه در اختیار پالایشگاه های بورسی و دولتی قرار دهد تا متناسب با سهم مندرج در قانون بودجه، مواد اولیه قیر به دستگاه های اجرایی موضوع این آیین نامه تحویل داده شود.

براساس این گزارش، سازمان برنامه و بودجه نیز مکلف است همزمان با اعلام به وزارت نفت، نسبت به ابلاغ و تخصیص اعتبار به صورت تملک دارایی های سرمایه ای از محل ردیف مندرج در قانون بودجه به وزارتخانه های راه، کشور، آموزش و پرورش، کشاورزی و  سازمان های بسیج، سپاه و بنیاد مسکن اقدام کند.

فروش و سایر راه های انتقال مواد اولیه قیر از جمله معاوضه و تهاتر توسط دستگاه های اجرایی به هر شکل ممنوع است و مواد دریافتی صرفاً باید به مصرف موارد ذکر شده در بند ز تبصره یک قانون بودجه 1400 برسد.

همچنین دستگاه های اجرایی موضوع این آیین‌نامه مکلف به ارائه گزارش هر سه ماه یکبار به کمیسیون های انرژی، برنامه و بودجه و عمران مجلس و سازمان برنامه و بودجه هستند.