مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس اعلام کرد :

دلیل عدم نمایش اطلاعات سهامداران و بازگشایی سریع نمادهای دارای صف سنگین

 

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس با اعلام فراهم شدن امکان بازگشایی سریع نماد شرکت های دارای صف سنگین، علت اختلال اخیر در عدم نمایش اطلاعات سهامداران را توضیح داد.

حمید حسن آبادی با اعلام نبود مشکلی در سامانه معاملات فرابورس و انجام معاملات دیروز مدیریت با صف فروش و بیش از ۹۸ هزار سفارش به سنا گفت: پیش از این صف های فروش و خرید با این تعداد سفارش ، قابل پشتیبانی نبود و معاملات سهام دارای صف فروش سنگین به بعد از ساعت بازار و آن هم با نیاز به بیش از ۴ دقیقه زمان بازگشایی ، منتقل می شد.

وی افزود: با توسعه سامانه معاملات توسط شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و بکارگیری هفته گذشته پیمانه (ماژول) جدید در فرایند بازگشایی ، نماد شرکت های دارای صف سنگین در زمانی بسیار کوتاه بازگشایی می شوند و روال عادی معاملات بدون اختلال پیگیری می شود.

این مقام مسئول در مورد مشکل اخیر نمایش اطلاعات سبد دارایی سهامداران نزد شرکت های کارگزاری هم توضیح داد: این رویداد ناشی از بروز خطا در کانال های ارتباطی سامانه Csdidata متعلق به شرکت سپرده گذاری مرکزی بود و موجب توقف ارسال اطلاعات به بانک اطلاعاتی سامانه شد و برخی کارگزاری ها قادر به نمایش صحیح اطلاعات مشتریان نشدند که حل شد.

حسن آبادی در خصوص عرضه های اولیه  هفته های اخیر نیز گفت: اختلالات اخیر هیچ ارتباطی به عرضه های اولیه ندارد و تمام سامانه های معاملاتی بورس ها و سامانه های پس از معاملات در شرایط پایدار قرار دارند.