با عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شکام:

زمان عرضه اولیه پانزدهمین شرکت جدید سال قطعی شد / شرایط خاص فروش

 

پانزدهمین شرکت جدید سال با عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شکام و مختص صندوق های سرمایه گذاری ، سه شنبه این هفته در فرابورس وارد می شود.

در حالی طی 6 ماه سال جاری 14 شرکت جدید با عرضه اولیه سهام در بورس و فرابورس ، وارد بازار سهام شده اند که طی 10 روز حدود 5 هزار میلیارد تومان نقدینگی صرف شرکت های تازه وارد شده و انتقاد برخی فعالان را موجب شده است.

براساس این گزارش با این وجود و به رغم سیر نزولی و همراه نوسان معنادار شاخص طی دو سه هفته اخیر ، فرابورس آماده عرضه اولیه شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز شده که قرار است سه شنبه این هفته 30 شهریور به روش ثبت سفارش انجام شود.

حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی هم 18 میلیون سهم تعیین شده و  ارسال سفارش فقط از طریق ایستگاه های معاملاتی نامک امکان پذیر خواهد بود . علاوه براین 50 درصد از سهام خریداری شده در عرضه اولیه توسط سرمایه گذاران واجد شرایط تا 19 روز امکان عرضه نخواهد داشت.

این واگذاری شامل 90 میلیون سهم “شکام” معادل 10 درصد است که با دامنه قیمت هزار و 661 تا دو هزار و 30 تومان به سرمایه‌گذاران واجد شرایط تخصیص داده خواهد شد .  منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط هم صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

همچنین مشاور عرضه ، متعهد خرید و بازارگردان این عرضه هم به ترتیب کارگزاری صبا تامین ، سرمایه گذاری هامون صبا و  صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی کیان هستند.