رییس بنیاد اعلام کرد:

تعجب از عدم شفافیت شرکت های بنیاد شهید و نوسان در آمار ۱۸ تا ۱۴۰ تایی!

 

رییس بنیاد شهید با اعلام وجود ۱۸ تا ۱۴۰ شرکت زیرمجموعه از نبود اطلاعات شفاف دارایی ها و اموال در شرکت ها و به جز شرکت های بورسی تعجب کرد!

امیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی با اعلام اینکه متاسفانه هیچ اطلاعات شفافی از میزان دارایی و اموال متعلق به بنیاد شهید وجود ندارد که عجیب است گفت: برخی شرکت های بورسی اسناد حسابرسی شده دارند اما مجموع دارایی‌های متعلق به خانواده شاهد و ایثارگر شامل اموال متعلق به بنیاد و اموال خانواده شهدا در قالب سهام و گردش مالی، مشخص نیست.

وی افزود: علت این عدم اطلاع ناشی از عدم تمرکز بخش اقتصادی بنیاد و فعالیت مستقل شرکت های مختلف بوده و لازم است سازماندهی نهادی و اصلاح ساختار مالی انجام شود. تعداد شرکت ها هم بسته به نوع ساختار مدیریتی، بین ۱۸ تا بیش از ۱۴۰ شرکت خواهد بود. در این مجموعه، شرکت هایی اقدام به خرید سهام برخی شرکتهای دیگر و شراکت کرده‌اند و در هم تنیده شده‌اند.

قاضی‌زاده‌ هاشمی ادامه داد: از طرفی برخی شرکت ها متعلق به بنیاد بوده و مدیریت برخی هم بر عهده بنیاد است. برخی هم نه متعلق به بنیاد است و نه مدیریتی بوده و نهاد نمایندگی رهبری، نقش حضانتی دارد لذا در بنیاد با انواع و اقسام شرکتها مواجه هستیم.

منبع: ایرنا