با ۵ درصد در فرابورس:

دوازدهمین عرضه اولیه هم قطعی شد/ رکورد نقدینگی لازم + معرفی (حآفرین)

 

شرایط عرضه اولیه ۵ درصد از سهام ریل پرداز نوآفرین مشخص شد تا این شرکت ۷۴۲.۸ میلیارد تومانی دوشنبه آینده، عنوان دار دوازدهمین شرکت جدید سال شود.

با ورود به سومین هفته ششمین ماه از سال جاری و در حالی امروز عرضه اولیه 15 و 10 سهام دو شرکت آریان کیمیا تک و جهان فولاد سیرجان انجام می شود که دوشنبه هفته آینده، دوازدهمین سهم جدید هم وارد بازار می شود.

به این ترتیب، 5 درصد از سهام ریل پرداز نو آفرین شامل 371 میلیون و 400 هزار سهم با قیمت مبنای 3030 تومانی و کف و سقف 2727 تا 3333 ریالی هر سهم و سهمیه 74 میلیون سهمی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود که به نقدینگی 24.6 میلیون تومانی نیاز است.

همچنین از روز دوم صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا 50 درصد دارایی که خریداری کرده‌اند را می‌توانند به فروش برسانند و سرمایه‌گذاران حقیقی هم می‌توانند اقدام به خرید سهام فوق در معاملات ثانویه کنند.

براین اساس، مشاور عرضه شرکت کارگزاری اقتصاد بیدار و متعهدین خرید دو شرکت توسعه تجارت صبا منطقه آزاد انزلی و تدبیر روشن تجارت منطقه آزاد انزلی هر کدام به میزان 2.5 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت ریل پرداز نوآفرین جزو شرکت‌های زیرمجموعه گروه فدک است که تحت نظارت راهبردی آن در حوزه حمل و نقل مسافری، ارائه محصولات فنی و مهندسی فعالیت می‌کند. سرمایه شرکت با 319 نیروی انسانی، 742.8 میلیارد تومان است. شرکت های ارزش آفرینان فدک با 47.9 درصد، تدبیر روشن تجارت با 19.9 درصد، روی پرواز تندر خاورمیانه و توسعه تجارت صبا هرکدام با 15 درصد و علی محمدی با دو درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.