وزیر اقتصاد اعلام کرد:

شفاف سازی بانک‎ ها و شرکت‎های دولتی بزودی / تسهیل ورود بنگاه ها به بورس

 

وزیر اقتصاد از برنامه تسهیل ورود شرکت ها به بورس خبر داد و گفت: عملکرد مالی همه بانک‎ها، بیمه ها و شرکت‎های دولتی از ماه آینده شفاف سازی می‎ شود.

احسان خاندوزی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به اینکه از ماه آینده اطلاعات، عملکرد و صورت‎های مالی همه بانک‎ها،بیمه ها و شرکت‎های دولتی مانند شرکت‎های بورسی، شفاف سازی می‎ شود، گفت: مشکلات اقتصادی فعلی گواه آن است که تاکنون بصورت هوشمند مدیریت نشده تا بتوان در مورد روند ماه های آینده اقتصاد برنامه ریزی کرد.

وی افزود: وزارت اقتصاد باید تسهیل کننده رشد و رونق اقتصادی باشد و از این طریق هوشمندسازی مدیریت، درآمد‌های مالیاتی کسب کند. باید درب‌های اقتصاد را بیش از قبل بر روی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی گشود و از کار آن‌ها گره گشایی کرد.تلاش می شود تا برنامه زمان بندی رسیدگی و هوشمند سازی امور مالیاتی ترسیم و سامان داده شود.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از مواردی که به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت،تسهیل ورود شرکت‌ها به بورس ، تأمین مالی شرکت هاو طرح ها است. آمار‌ها حاکی از آن است که عایدی سرمایه خوبی از بورس در پنج ماه اول سال جاری حاصل نشده و غلبه با بازار ثانویه بود.

خاندوزی گفت: اگر بخش‌هایی از اقتصاد اصلاح شود، بازار سرمایه جذاب‌تر خواهد شد.در صورت اصلاح برخی قیمت گذاری‌ها، نرخ گذاری در بازار سرمایه هم روند درستی می‌گیرد.

وی افزود: اگر معاملات و عرضه محصولات در بورس کالا شکل بگیرد، کشف قیمت‌ها عادلانه‌تر خواهد شد. درست تصمیم گیری کردن و برداشتن گام‌های صحیح از سوی وزرا می‌تواند در بازگشت حس اعتماد به مردم مؤثر باشد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در خصوص آزادسازی سهام پرسپولیس و استقلال، موانعی از جنس مالیات و امور مالی وجود دارد که باید رفع شود.