در هفته ای که گذشت شاخص کل بورس هر چند کم‌ اما به مدار صعودی بازگشت و با رشد 0.35 درصدی تا محدوده یک میلیون و 526 هزار واحد پیشروی کرد. شاخص کل هم‌وزن به عنوان نماینده سهام  کوچک‌ بازار رشد بیشتری را تجربه کرد و به میزان  2.35 درصد افزایش یافت.

همانطور که هفته گذشته اشاره کردیم بنظر میرسد  بازار هفته آینده تا حدودی در بعضی گروهها  فرسایشی خواهد بود هم به دلیل تسویه اعتباری ها  وهم وضعیت  دلار و فعلا شاخص در همین محدوده یعنی کانال 1.5 میلیون واحد پیگیری شود و نمادهای  خصوصا بزرگ بازار یعنی سهم هایی که با رشد شاخص بالا آمده اند در همین محدوده های فعلی معامله بشوند تا مجدد با کمی اصلاح در شاخص کل و دست به دست شدن سهام، مجدد شرایط برای صعود بعدی آنها آغاز بشود از طرفی برای کسب بازدهی در گروه‌هایی که در این مدت رشد نکرده اند افزایش حجم و پیدا کردن نقطه ورود بهینه را حتما مد نظر قرار بدهیم تا بتوانیم سهام مناسب را شناسایی کنیم.

جدول تغییرات هفتگی

بازار های جهانی:

از ابتدای هفته تمامی ارز های اصلی به جز پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا تضعیف شده اند همچنین شاخص های آتی سهام آمریکا به همراه شاخص های سهام اروپا افت کرده اند، شاید به این دلیل که سرمایه گذاران نگران کاهش سیاست های حمایتی بانک های مرکزی و تضعیف روند بهبود اقتصاد جهانی هستند.

در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا پایین آمده است.

قیمت طلا  تحت تأثیر کاهش بازده اوراق خزانه داری قرار نگرفته است و همچنان در حال کاهش است.

قیمت WTI پس از اخبار چین مبنی بر اعلام ذخایر استراتژیک و همچنین اعمال محدودیت های قیمت سطح زیر  68.00 دلار را امتحان کرد.

شیوع کرونای دلتا بر اقتصاد آمریکا و زنجیره تأمین جهانی آسیب وارد کرده است. در واقع کرونا باعث تضعیف رشد اقتصادی و تشدید فشارهای تورمی شده است. این در حالی است که بسیاری از بانک‌های مرکزی دنیا روند خروج از سیاست‌های انبساطی پولی را شروع کرده‌اند. دیشب گزارش کتاب بژ فدرال رزرو منتشر شد. طبق این گزارش، رشد فعالیت‌های اقتصادی در دو ماه گذشته کاهش یافته است. با وجود نگرانی‌ها از رشد ضعیف اقتصادی آمریکا، برخی از مقامات فدرال رزرو خواستار کاهش حجم خرید اوراق قرضه در ماه‌های آینده شدند.