در آخرین روز هفته  شاخص کل بورس تهران با  رشد 1.64 درصدی همراه شد، از 340 نماد معامله شده، قیمت پایانی 283 سهم مثبت بود و در مقابل 52 سهم (15 درصد) در سطوح منفی دادوستد شدند. در این بازار 135 نماد (40 درصد) صف خریدی به ارزش 948 میلیارد تومان تشکیل دادند. اما در مقابل شاهد شکل‌گیری صف فروش در کمتر از یک درصد به ارزش 3 میلیارد تومان بودیم

آنچه از شاخص یک میلیون  و صد تا یک میلیون و پانصد هزار واحد اتفاق افتاد جبران عقب افتادگی ای  بود که بازار سرمایه نسبت به سایر دارایی ها داشت و این طبیعی بود که کمی سرعت در این مدت بیشتر باشد  اما از اینجا به بعد سرعت رشد بازار، فراز و فرودهای آن مانند سه ماه گذشته  نیست و درگیری های   بیشتری بین عرضه و تقاضا را  خواهیم داشت. باید خود را برای این مسیر آماده کرد یعنی  تحلیل را بیشتر از قبل مورد توجه  قرار داد به گزارش های ماهانه و میان دوره ای وضعیت شرکت‌ها  ،تغییرات ارزش معاملات هر سهم و ورود و خروج نقدینگی به صندوق های در آمد ثابت را  بیشتر دقت  کرد با توجه به وضعیت فعلی  کشور ،برای بازار سرمایه حالت منطقی  که میتواند بوجود آید اینست که در بازه زمانی  یک الی دوماهه  یک محدوده رنج را داشته باشیم  و نمادهای  بزرگ خصوصا سهم هایی که با رشد شاخص بالا آمده اند در همین محدوده های فعلی معامله بشوند.

همانطور که در گزارش هفتگی  های قبل هم اعلام کردیم بعضی از سهام گروه بانک و خودرو با توجه به وضعیت تکنیکالی شاخص این دو گروه برای روزهای بعد میتواند برای نوسان گیری مناسب باشد. در مورد  شاخص کل دو سطح  فیبو که به احتمال زیاد واکنش بازار را شاهد باشیم سطح حمایتی فیبو اول شاخص محدوده  1.450.000 واحد و سپس محدوده   1.375.000 میباشد و در صورت عبور از  مقاومت جدی محدوده 1.600.000 تا محدوده‌ی 1.780.000 می‌توانیم شاهد صعود شاخص با لیدری شیفتی صنایع باشیم ولی بهتر است گام به گام، با جو بازار تصمیم گیری کنیم.

با در نظر گرفتن شرا یطی که برای شاخص کل خدمتتان عرض کردیم میتوان سهم های مستعد رشد را به دید خرید نوسانی در نظر گرفت.

 توصیه میشود این سهم  توسط خود دانشپذیران قبل از خرید، مجدد مورد بررسی قرار بگیرد.

 

دی: با شکست و تثبیت محدوده 130تومان اولین هدف سهم را محدوده 165 تومان  در نظر میگیریم.

جدول تغییرات هفتگی