یکی از مهمترین اتفاقات این هفته افزایش حجم معاملات در بازار بود این موضوع یک دلخوشی برای بسیاری از سهامداران بوده چرا که  بنظر می آید  دوباره جریان پول به سمت بازار در حال  هدایت است البته هنوز این جریان شکل پویا و قوی به خود نگرفته و  از این نماد با آن نماد و از این صنعت با آن صنعت می رود با وجود اینکه بازارسهام التهابات هفته‌های قبل را پشت سر گذاشته  اما هنوز با قاطعیت از به تعادل رسیدن بازارنمی توان  خبر داد. شرایط نزولی بازار سرمایه همانطور که یک‌شبه به وجود نیامد و طی ۱۰ ماه با نوسانات منفی شدید همراه بود، برای متعادل شدن نیز نیازمند زمان طولانی‌ تری خواهد بود در بازار  همچنان بی‌اعتمادی در بعضی  سهام ها موج می‌زند و این پدیده یکی از دلایل مهمی است که پروسه تعادل را زمانبر می‌کند.

از این‌ رو پیش‌بینی می‌شود زمانی که شاخص بالای یک میلیون و سیصد هزار واحد تثبیت بشود  تا آن زمان سرمایه گذاران با احتیاط بیشتری سرمایه‌گذاری می کنند و با توجه به ترس حاکم بر بازار در ماه های گذشته که نشأت گرفته از رفتار هیجانی سهامداران خرد است، بازار فروشندگان در بعضی سهام ها همچنان داغ است.

در خصوص مذاکرات و دلار گویا طرف های مقابل در مذاکرات به طور موقت پذیرفته اند که  تحریم ها برداشته شود اما ادامه آن را منوط به مذاکرات بر سر مسائل موشکی و منطقه می باشد براساس همین مورد هم دلیل رشد دلار در بازار را این موضوع  می دانند یعنی دقیقاً از وقتی نتیجه مذاکرات مشخص شد دلار شروع به صعود کرد بنظر می آید  هر چه ما اهل تعامل باشیم باز هم  طرف مقابل ،خواسته هایی دارد که ممکن است  ایران زیر بار آن نرود.

از دیگر اخبار این هفته درج نسبت P/S بود که برای شرکتهای تولیدی در صفحه مربوط به هر شرکت در سایتTSETMC قرار داده است.نسبت P/S از نسبت های پر کاربرد بین فعالین بازار است که با تقسیم آخرین ارزش بازار سهام شرکت بر مبلغ فروش 12 ماهه اخیر شرکت در آخرین گزارش فعالیت ماهانه شرکت های تولیدی درج شده است این نسبت محاسبه شده و در سایتTSETMC نمایش داده می شود. این نسبت در شرکت های غیر تولیدی محاسبه نمی شود و  با تغییر قیمت سهام و یا افشا گزارش ماهانه جدید به روز رسانی خواهد شد.

از ابتدای هفته تمامی ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تضعیف شده اند و شاخص‌های سهام آمریکا به همراه شاخص‌های سهام اروپایی رشد کرده‌اند.در آسیا، شاخص‌های سهام چین و هنگ‌کنگ در محدوده منفی بسته شدند، قیمت نفت خام سبک (WTI) در اطراف ۷۵ دلار در نوسان است. اختلاف‌نظرها میان اعضای اوپک پلاس بر سر سیاست‌های تولید نفت خام تشدید شده است.

داده‌های اشتغال آمریکا نشانگر ادامه روند بهبود اقتصادی آمریکا هستند. با این حال سرعت رشد شاخص‌های اشتغال آمریکا به اندازه‌ای سریع نیست که بتواند فدرال رزرو را وادار به افزایش نرخ بهره یا خروج زودهنگام از سیاست‌های انبساطی پولی کند پس از انتشار خبرNFP در بازار فارکس با بازگشت یورو دلار بسمت مثبت، بدلیل اینکه شاخصNFP داخل رنج انتظارات منتشر شد برخی حرکات نزولی را در شاخص دلار مشاهده کردیم. با تضعیف دلار آمریکا  نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا هم پایین آمده است.