روز چهارشنبه فرابورس با به گره بردن تعداد زیادی از سهام نیت خود را برای به تعادل رسیدن بیشتر نمادها نشان میداد. فارغ از جو فعلی بازار این تلاش ها برای به تعادل رسیدن روی سهم های صف فروش بازار میتواند یک اتفاق مثبت برا ی کل بازار باشد .
در مورد انتخابات با توجه به برنامه های ارائه شده از سوی کاندیداها افزایش سیاست های انبساطی همچون افزایش یارانه و کاهش نرخ بهره مطرح است که هر دو رخداد احتمالا افزایش تورم را در پی خواهد داشت و بدبینی ها نسبت به کاهش قیمت دلار را کاهش داده است. صدور مجوزهای افزایش نرخ برای برخی صنایع همچون شکر و شوینده و سیمان و لاستیک خودرو در بورس کالا چشم انداز کاهش قیمت گذاری های دستوری و افزایش نرخ تورم را در پی دارد. بدین ترتیب در مجموع می توان نتیجه گرفت با توجه به چشم انداز رشد نرخ تورم، افت بیشتر قیمت ها مورد انتظار نباشد اما کماکان محرک قابل توجهی برای صعود نیز متصور نیستیم.
در مورد بازار بورس همچنان منتظر تایید ورود براساس چارت شاخص کل هستیم در صورت تایید ورود خرید به دید نوسانی در سهام بزرگ و نقد شونده میتواند گزینه مناسبی باشد

نرخ بازدهی اوراق خزانه داری ۱۰ ساله آمریکا به ۱٫۵۰ درصد سقوط کرده و شاخص های آتی سهام آمریکا هم تغییر قابل توجهی نداشته اند. در اروپا شاخص های سهام محلی افت کرده اند.
در بازار رمز ارزها، قیمت بیت کوین با ۲ درصد افزایش به نزدیکی ۳۴ هزار دلار رسیده است. در بازارهای مالی جهانی دو دیدگاه متضاد در جریان است و علت خنثی بودن بازار هم همین مسئله است. عده ای بر این باورند که رشد سریع تورم موقتی است، پس نیازی به تغییر سیاست های پولی آمریکا نیست. عددهای دیگر هم بر این باورند که رشد تورم ادامه دار خواهد بود و فدرال رزرو را وادار به عقب نشینی از سیاست های انبساطی پولی خواهد کرد. به خصوص که رشد تورم بخش تولیدی چین هم افزایش یافته است.
در نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا تغییری در سیاست های پولی اعمال نشده است. با این حال یورو در واکنش اولیه به این نشست جهش داشت اما به سرعت تمام رشد اولیه را پس گرفت. به طور کلی سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا تغییری نداشته است و مطابق انتظارات بوده است.