امروزه در حوزه‌ی بازارهای مالی افراد و بسترهای زیادی برای خرید و فروش تحلیل یا همان به اصطلاح سیگنال بورس به وجود آمده است که خوشبختانه از مدتی پیش فعالیت این سایت‌ها و اشخاص در این بستر ممنوع شد .
درست است که در میان این اشخاص افراد کاربلد و با سابقه در حوزه‌ بازارهای مالی نیز وجود دارند اما عمده افرادی که دست به فروش تحلیل و یا سیگنال میزنند از صلاحیت کافی برای این کار برخوردار نیستند و با دانش کم و تحلیل‌های نادرست با سرمایه و امنیت مالی سرمایه‌گذاران تازه‌ وارد بازی میکنند .

در این مقاله قصد داریم ۳ دلیل اساسی در مورد این که چرا باید خودتان برای خرید سهام تحلیل کنید را بیان کنیم.

دلیل اول : مورد سوء استفاده قرار نمیگیرد !!!

سیگنال بورس , سو استفاده در بورس , کلاهبرداران بورسی

تجربه‌ی شخصی من در گرفتن سیگنال بورس

هنگامی که تازه با بازار بورس آشنا شده بودم عضو یکی از کانال‌های تلگرامی فروش سیگنال شدم که در آ» زمان خیلی هم معروف بود ؛ در ابتدا تبلیغات آن کانال تلگرامی برای من خیلی جذاب بود و وعده سودهای خوبی در آن کانال داده می‌شد .
من هم که در آن زمان دانش بسیار اندکی درمورد بازار بورس و سرمایه‌گذاری داشتم هزینه سنگین اشتراک این کانال را پرداخت کردم و شروع به خرید و فروش بر اساس تحلیل‌های آن کانال تلگرام کردم .
در ابتدا از سودهایی که کسب کردم راضی بودم (که در زمان بازار مثبت بود) بعد از مدتی همین که بازار متعادل شد کم کم ضرر‌ها و سود‌ها برابر شد و برای من هیچ عایدی خاصی نداشت و بعد در یک معامله اشتباه که زیان سنگینی برای من داشت به طور کلی از بازار خارج شدم.

۳ درس مهمی که از خرید سیگنال بورس گرفتم

سیگنال بورس , سیگنال بگیریم؟

اغلب این کانال‌ها خودشان سهم هایی که معرفی میکنند را نمیخرند

که این موضوع طبیعی است چراکه این کانال‌ها هفته‌ای چند سهم معرفی میکنند که طبیعتا نمیتوانند خودشان همه این سهم‌ها را بخرند . پس در این صورت میتوانند کلی سهم معرفی کنند که اگر هرکسی حتی به صورت تصادفی تعداد بالایی سهم تحلیل کند میبیند که بلاخره از این تعداد ، سهم‌هایی مثبت میشوند و سود خوبی میدهند .

فهمیدم اغلب آنها فقط سودهایشان را نشان می‌دهند

وقتی سهم هایی که معرفی می‌شد را میخریدم ، میدیدم از آنهایی که به ضرر تبدیل می‌شوند هیچ خبری در کانال نیست و فقط از آنهایی که به سود تبدیل میشد حرف میزدند که این برای من بسیار ناخوشایند بود .

فهمیدم وعده‌ی سودهایشان منطقی نیست

کانالی که من در آن عضو شده بودم وعده سود ماهیانه ۳۰ درصدی میداد که شاید این سود در بازار الان کاملا طبیعی و دست ‌یافتنی باشد اما طبیعتا همیشه بازار اینطور نخواهد بود .
بگذارید با محاسبات ساده ریاضی به شما بگویم که سود ثابت ماهیانه ۳۰ درصد یعنی چه ؟

۳۰ درصد ماهیانه در طول ۳ سال یعنی چه ؟

اگر شما با سرمایه یک میلیون تومان برای ۳ سال ماهیانه ۳۰ درصد سود کنید ، یک میلیون تومن شما دقیقا تبدیل میشود به دوازده میلیارد و ششصد و چهل و شش میلیون تومان یعنی پولتان ۱۲۶۴۶ برابر میشود !!!
و این که کسی سرمایه‌اش در ۳ سال ۱۲۶۴۶ برابر شود به هیچ وجه منطقی نیست و من در آن زمان محاسبه بهره مرکب را بلد نبودم پس گول این اعداد را به سادگی میخوردم !!!

دلیل دوم : حتی اگر به شما بهترین سیگنال بورس هم معرفی شود شما تا خودتان معامله‌گری را بلد نباشید نمی‌توانید پیوسته ، کسب سود کنید

آموزش بورس , تحلیل تکنیکال , تحلیل , سیگنال بورس

در آن زمان که از آن کانال سیگنال میگرفتم حتی در مواردی که تحلیلشان درست از آب در می‌آمد و تبدیل به سود میشد ، چون که من دانش تحلیلی و معاملاتی بازار بورس را نداشتم اشتباهات من در معاملاتم باعث میشد بخش قابل توجهی از آن سودها را از دست میدادم .
پس مهم نیست سیگنالی که میگیرید چقدر درست و مطمئن باشد ، تا زمانی که خودتان تحلیل بلد نباشید نمی‌توانید از تحلیل دیگران به درستی استفاده کنید.

دلیل سوم : با یادگیری تحلیل تا همیشه بی‌نیاز از دیگران می‌شوید

یادگیری , یادگیری بورس , سیگنال بورس

یادتان نرود امروزه سرمایه‌گذاری را بهترین و مهم‌ترین علم برای ثروتمند شدن میدانند ؛ پس شما با یادگیری این علم میتوانید برای همیشه دانشی برای ثروت آفرینی داشته باشید .
در این مقاله میتوانید در مورد مزایای سرمایه‌گذاری مطالعه کنید در حقیقت در این مقاله به این پرسش که چرا باید سرمایه‌گذاری را یاد بگیریم پاسخ دادیم …

کلام آخر

سرمایه‌گذاری یکی از بهترین مسیرهای تولید ثروت است اما برای استفاده از این مسیر حتما لازم است که این علم را یاد بگیریم ؛ شما با یادگیری اصولی سرمایه‌گذاری دانش همیشگی استقلال مالی را در اختیار دارید ؛ یادمان باشد هیچ‌ یک از سرمایه‌گذاران موفق و بزرگی در دنیا نداریم که بدون دانستن این علم به موفقیت رسیده باشد.
با کلیک بر روی این لینک می‌توانید برنامه‌ی گپی با سرمایه‌گذار را که ما به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده‌ایم را مشاهده کنید و از تجربیات سرمایه‌گذاران مجرب و موفق بازارهای مالی در کشور خودمان ، استفاده کنید .