0

سوالات متداول

1- آیا امکان ویرایش مشخصات کاربری و ایمیل من وجود دارد؟

پاسخ:  شما می‏‌توانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار باید با وارد کردن پست الکترونیکی و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود بشوید، سپس با کلیک روی گزینه “پروفایل من” به صفحه‏‌ای منتقل می‏‌شوید که در بخش “اطلاعات کاربر” امکان “ویرایش اطلاعات” وجود دارد.

در انتهای هر ایمیل درج شده ” چنانچه تمایل به دریافت ایمیل از طرف ما ندارید، بر روی لغو اشتراک کلیک کنید ” شما می توانید پس از دریافت اولین ایمیل ، عضویت خبرنامه را لغو کنید.

برای تغییر ایمیل،اصلاح کد ملی، لغو خبرنامه و حذف اکانت با همان ایمیلی که ثبت نام کرده‏‌اید به info@asasarmaye.com  ایمیل بزنید.

اگر به ایمیل خود دسترسی ندارید متاسفانه به دلایل حفظ امنیت کاربری، هیچ راهی برای تغییر ایمیل خود به عنوان نام کاربری نخواهید داشت و فقط می‌توانید مجدداً با ایمیل جدید خود ثبت نام کنید.

2- چرا با وجود درخواست من برای تغییر رمز حساب کاربری، لینک آن برای من ایمیل نشده است؟

پاسخ:  لطفاً ایمیل‌های اسپم(spam) خود را چک کنید. به ویژه ایمیل‌های ارسال شده به حساب‏‌های کاربری gmail گاهی spam می‌شوند. توجه داشته باشید که link تغییر رمز برای شما ارسال می‏‌شود نه خود رمز.

3- آیا می‌‏توانم به اطلاعات خریدهای قبلی خود دسترسی داشته باشم؟

پاسخ:  برای دسترسی به اطلاعات خریدهای قبلی، باید با حساب کاربری خود وارد شوید، سپس روی گزینه “سفارشات من” کلیک کنید تا سوابق خرید شما نشان داده ‏شود.

4- چرا با وجود اینکه خرید من با پیام موفیقت آمیز بوده است، تکمیل شده، سبد خرید من را خالی نشان می دهد؟

پاسخ:  گاها به دلایلی فرآیند تکمیل خرید در هنگام انتقال وجه از درگاه بانکی به فروشگاه آساسرمایه تکمیل نمی شود. در این صورت طی 24 الی 72 ساعت مبلغ به حساب شما عودت داده می شود و شما می توانید مجددا اقدام به خرید نمایید.

اگر در هر مرحله از ثبت نام خود در دوره ها، یا خرید محصولات به مشکل خوردید می توانید از طریق دکمه سبز رنگی که در قسمت پایین سمت راست سایت تعبیه شده به پشتیبانی سایت پیغام دهید یا می توانید با آی دی زیر در تلگرام برای حل مشکل خود در ارتباط باشید.

https://t.me/shaparvari