در مقاله‌ی قبل در مورد بازار بورس و مزیت های سرمایه گذاری در این بازار مفصل صحبت کردیم اما در این مقاله قصد داریم به بیان پنج نکته‌ی بسیار مهمی که مربوط به ورود موفق به بورس ( از صفر ) است ، بپردازیم .
حتما شما هم این روزا در بحث‌های مختلف بین دوستان و آشنایانتان و یا در اخبار و برنامه‌های مختلف تلویزیونی در مورد بازار بورس شنیده اید و ممکن است که در این مورد این بازار کنجکاو شده باشید و بخواهید که نکاتی را در مورد آموزش بورس از صفر بخوانید ؛ مهم ترین گام شروع فعالیت در بازار های مالی ، آموزش است پس اگر شما نیز علاقه‌مند به شروع فعالیت خود در بازار بورس هستید به این پنج نکته مهم توجه ویژه‌ای داشته باشید .

آموزش , آموزش بورس از صفر , آموزش بورس , ورود به بورس , آساسرمایه , بورس , سهام

نکته‌ی اول : حتما و حتما آموزش ببینید

اولین نکته‌ی بسیار مهم در مورد شروع فعالیت در بازار سرمایه این است که شما باید حتما و حتما آموزش ببینید .
به طور کلی ذات بازار‌های مالی شامل دو عامل مهم و تعیین کننده هستند ، ریسک و بازده ؛ پس توجه به این نکته خیلی مهم است که این بازار با تمام ویژگی‌های مثبت و قابلیت‌های سودسازی‌ که دارد ، اگر ندانید که دقیقا در چه جایگاهی از این بازار قرار دارید ، میتواند آسیب‌های جدی به سرمایه و دارایی شما سرمایه‌گذاران وارد کند ؛

پس توصیه اکید ما به شما عزیزان این است که اگر قصد ورود مستقیم به بازار سرمایه را دارید حتما و حتما باید از صفر، آموزش ببینید ؛ شما میتوانید به عنوان اولین قدم در مسیر بلند و شیرین سرمایه‌گذاری بسته‌ی آموزشی کاملا رایگان بورس برای تازه‌کارها را از روی سایت ما دانلود کرده و مشاهده کنید ؛ در این بسته ما تمام اطلاعاتی که شما برای ورود موفق به بازار سرمایه احتیاج دارید را جمع آوری کرده ایم و شما با دیدن این آموزش نیازی به آموزش یا کتاب دیگری برای آشنایی با بازار سرمایه ندارید .

نکته‌ی دوم : آموزش بورس را از صفر با بهترین‌ها شروع کنید

با استقبال کم‌نظیر مردم از بازار سرمایه در ماه های اخیر و ایجاد تقاضای بیش از پیش در این زمینه ، تعداد مدرسان بازار سرمایه نیز به شدت افزایش پیدا کرد که ما برای همه‌ی اساتید عزیز آرزوی موفقیت داریم اما توصیه اکید داریم که برای آموزش این حوزه حتما و حتما از مدرس ‌های با سابقه و فعال در بازار استفاده کنید .

این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که برای آموزش بورس از صفر مدرس خوبی پیدا کنید چرا که مدرس ناآکاه ممکن است با تدریس اشتباه سرمایه شما را به خطر بیاندازد و مسبب زیان‌های جبران‌ناپذیری برای شما باشد.
پس برای حفظ سرمایه خودتان هم که شده آموزش بورس از صفر را از ابتدا با مدرس مجرب و با سابقه شروع کنید و راه اصولی و درست را در پیش بگیرید .

نکته‌ی سوم : کوچک شروع کنید

نکته‌ی بسیار مهم بعدی که میتوانیم به تازه‌ واردان بازار بورس گوشزد کنیم این است که به هیچ وجه برای شروع سرمایه گذاری در بازار بورس با مبالغ بسیاربالا شروع به کار نکنید.
سرمایه ورودی برای شروع فعالیت در بازار بورس به طور مستقیم ، نه باید آنقدر کم باشد که هیچ انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت به شما ندهد نه آنقدر زیاد باشد که مدیریت سرمایه را برای شما سخت کند و با نوسان‌های بازار، سرمایه شما آسیب جدی و جبران ناپذیری ببیند .
پس برای شروع با مبالغ معقول و منطقی شروع به سرمایه‌گذاری کنید و با افزایش تجربه خود در این بازار به مرور سرمایه خود را افزایش دهید .

سبد دارایی , سبد بورسی , سبد بچینید , سبد سهام , آموزش بورس , آموزش بورس از صفر

نکته‌ی چهارم : سبد بچینید

مهم ترین نکته‌ای که تازه واردان بازار سرمایه با رعایت نکردن آن آسیب جدی به سرمایه خود میزنند رعایت نکردن قوانین مدیریت سرمایه است.
آن چیزی که سرمایه‌گذار را به ثروت میرساند فقط ساخت سود و درآمد نیست بلکه حفظ اصل سرمایه و حخظ سود اتفاق افتاده بسیار مهم تر است.

وارن بافت (موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم) دو اصل بسیار مهم دارد که میگوید :

قانون اول : هرگز پول از دست نده
قانون دوم : هرگز قانون اول را فراموش نکن

پس فراموش نکنید که یکی از مهمترین نکات و استراتژی‌ها در آموزش بورس از صفر که به حفظ سرمایه شما در بازار بورس کمک شایانی می‌کند ، تشکیل سبد بورسی است .

سبد بورسی چیست ؟

به مجموعه سهام‌های خریداری شده توسط سرمایه‌گذار سبد بورسی میگویند . شما در حقیقت با تشکیل سبد بورسی و پخش کردن سرمایه خود در سهام چند شرکت ریسک معاملاتی خود را به شدت کاهش میدهید ؛ حتما شما هم این اصطلاح رایج دنیا که میگوید : « هیچ‌گاه تمام تخم‌مرغ‌هایت را در یک سبد نگذار» را شنیده اید .
مبحث سبد بورسی بسیار موضوع گسترده ای است که به زودی در مقاله‌ای جداگانه به آن میپردازیم اما این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که اگر میخواهید در بازار بورس به صورت مسمترسود کنید حتما سبد بچینید.

نکته‌ی پنجم : اگر نمیخواهید خودتان یاد بگیرید حتما سرمایه خود را به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسپارید

توصیه اول ما این است که حتما و حتما حتی اگر خودتان نمی‌خواهید مستقیما در بازار فعالیت کنید هم تا حدودی آموزش ببینید که افراد سودجو با اطلاعات غلط سرتان کلاه نگذارند اما چنانچه حوصله یا علاقه‌ای به یادگیری و آموزش بورس از صفر ندارید پیشنهاد میکنیم حتما سرمایه‌تان را در اختیار صندوق های سرمایه گذاری یا افراد مجرب مورد اعتماد خودتان قرار دهید.
در مقاله‌ی بعد در مورد اینکه چگونه بهترین صندوق سرمایه‌گذاری مناسب خود را انتخاب کنید به شما توضیحات کامل را میدهیم اما در این قسمت توجه به این نکته برای شما بسیار واجب است.